Night Flight Road Race

University of Southern Indiana

Evansville, IN

July 20, 2002

 

 

7 & Under Mile Run

1. Mathew Nasiatka M7 3:20.97

2. Jarit Perkins M5 3:26.57

3. Clayton Traylor M5 3:42.82

4. Jessie Holland F7 3:43.83

5. Samantha Memmer F7 3:44.54

6. Eric Kappler M7 3:54.52

7. Gannon Duncan M6 4:00.33

8. Katie Doehring F7 4:07.04

9. Arielle Parks F6 4:19.21

10. Maggie Maier F7 4:27.97

11. Brooks Mattingly M5 4:32.09

12. Mitchell Jackson M6 4:34.69

13. Alex Cellins F7 4:37.92

14. Haleigh Jones F5 5:20.84

15. Dakota Wood F3 5:54.46

16. John Paul Thomas M4 6:33.54

 

16 & Under Mile

1. Joe Eagleson M16 4:38.56

2. Steven Ivy M16 4:41.28

3. Cory Reffett M16 4:56.78

4. Kyle Reidford M16 5:13.44

5. Nathan Klassy M16 5:16.06

6. Brandon French M12 5:17.62

7. Alex Blackburn M14 5:35.62

8. Katelyn Jones F13 5:37.18

9. Kristin Reffett F14 5:40.46

10. Courtney Heller F14 5:56.01

11. Will Hargett M11 6:01.89

12. Joey Holliden M14 6:08.80

13. Trace Jines M11 6:15.82

14. Meredith Hall F14 6:29.59

15. Callie Hobgood F12 6:35.10

16. Cortney Basham F12 6:35.78

17. Joanna Payne F11 6:41.60

18. Lorna Keller F13 6:46.17

19. Jordan Staples F11 6:46.51

20. Samantha Slow F14 6:52.58

21. Taylor Hobgood M10 6:53.84

22. Katy Shackelford F15 6:57.49

23. Caitlin Hobgood F10 7:05.76

24. Cassie Heller F10 7:06.94

25. Eric Goelhauser M14 7:11.19

26. Erika Cox F12 7:14.17

27. Kyle Vinson M12 7:16.00

28. Kelli Knust F9 7:17.10

29. Erin Harpenau F14 7:21.21

30. Bradley Mrozinski M8 7:31.67

31. Jackson Traylor M8 7:32.98

32. Brennan Gaddis F11 7:35.52

33. Jared Beamer M9 7:36.01

34. Rachel Cash F8 7:51.45

35. Paige Newman F11 8:08.51

36. Lindsey Dawson F10 8:33.17

37. Laura Kappler F9 8:50.09

38. Christian Elpers M8 9:08.79

39. Lauren Wright F11 9:14.38

40. Hannah Wallace F11 9:14.80

41. Meredith Lambrick F9 9:39.81

42. Rachel Blanton F10 9:52.63

 

Open Mile

1. Jeremy Parks M25 4:25.05

2. Chris Thomas M37 4:36.04

3. Mark Slow M39 4:51.33

4. Jason Spindler M27 4:58.05

5. Jay Clark M48 5:00.21

6. Tom Golba M29 5:05.34

7. John D. Jones M35 5:18.50

8. Tina Barniak F17 5:22.78

9. Scott Caldwell M47 5:23.32

10. Barry Ellerbrock M50 5:28.17

11. Charles Geiser M31 5:34.81

12. Eric Cox M40 5:47.35

13. Brad Evans M33 6:01.22

14. Gina Sitzman F18 6:04.55

15. Bill Egli M51 6:07.30

16. Janet Beamer F37 6:11.46

17. Dusty Marchand M32 6:25.08

18. Chad Englert M28 6:28.85

19. Frayman Bivens M57 6:43.07

20. Ron Ruminer M61 6:53.62

21. Allison Smith F21 7:02.86

22. Tammy Hargett F41 7:05.60

23. Luis Ortiz M52 7:15.10

24. Rick Hobgood M50 7:51.58

25. Debra Dillman F35 8:18.15

26. Crystal Cellins F29 8:27.52

27. Julie Jackson F29 8:28.08

28. Jackie Swader F25 9:10.45